Młodzi biznesmeni

Mówi się, że otwarcie własnego biznesu to przede wszystkim ogromne koszty związane z rozruchem przedsięwzięcia, stres z powodu niepowodzeń i brak czasu. Jednak mimo to, chętnych na własny szefowski stołek nie brakuje. Wśród młodych ludzi mnóstwo jest zapaleńców, którzy są pełni sił i zaangażowania, a gdyby jeszcze się znalazła jakaś inspiracja dotycząca działu sprzedaży, to i budżet nie byłby przeszkodą. No ale właśnie: jaki ten pomysł na biznes?

Z ciekawością o biznesie

Podobno pomysły na biznes dla młodych można znaleźć na każdym kroku. Możliwe. Ale co zrobić, jeśli potencjalny przedsiębiorca nie znajduje swojej osoby w biznesach, jakie spotkał dotychczas na swojej drodze? Świetne rozwiązania nie przychodzą w momencie kiedy się ich szuka, ale czy to dobry powód, żeby czekać aż się o nie potknie? Nie, w żadnym wypadku.

jak znaleźć niszę rynkowąNie warto czekać, aż coś „spadnie nam z nieba”. Nie jest to dobre podejście przyszłego prezesa firmy. Na wszystko trzeba sobie zapracować, a to czego pragniemy, zdobyć własnymi siłami.

Dopiero wtedy możemy mówić o sukcesie. Biznes dla młodych powinien być pełen pasji. Opierać się na zainteresowaniach, ale i wiedzy i umiejętnościach. Połączenie to, doprawione (nawet niewielką ilością) przedsiębiorczości, może stać mieszanką wybuchową, wybijającą młody biznes ponad inne.

Pierwszy interes „Świeżaka”

W pierwszej kolejności zastanówmy się: w czym jesteśmy najlepsi? W czym górujemy nad innymi? Jeżeli ciężko nam wyciągnąć wnioski, zawsze możemy poszukać odpowiedzi na przykładzie tego, co w ostatnim czasie zrobiliśmy dla naszych znajomych: czy w dniu ślubu przyjaciółki pomogłyśmy przy makijażu, a ona była tak zadowolona, że niedługo potem poprosiła o kolejne wizyty? Może pisana Ci jest kariera makijażystki? Kto wie, może z czasem szlifując swój talent, staniesz się sławną wizażystką lub charakteryzatorką gwiazd.

Twoje zwinne ręce i kreatywność mogą być atutem, jeśli interesują Cię błyskotki: teraz mogłabyś sama tworzyć to co piękne i unikatowe. A ileż to się słyszy o ciekawych trendach w modzie? Sporo- bardzo łatwo się pogubić. Przydałaby się osoba, która dałaby radę zapanować nad modowymi zmianami kursu. Osobistych stylistek w Polsce wciąż jest niewiele. A czyż to nie spełnienie marzeń dla kobiety: chodzić po sklepach, doradzać w zakupach i jeszcze na tym zarabiać? Jeśli tak: biznes OSy jest Twój!

Strefa biznesowa

Oczywiście ciekawe pomysły na biznes nie znajdują się wyłącznie w strefie „beauty”. Wykorzystane mogą zostać również nasze talenty umysłowe. W dobie wciąż rozwijającej się technologii komputerowej nie trudno o zaprojektowanie czegoś wybitnego. Nasz plan może wesprzeć zainteresowany sponsor, a my mamy już fundusz na kolejne pomysły: interes się kręci. Jeżeli przyszłość drugiego Einsteina jednak nie jest dla nas, ale czujemy, że ten rodzaj nowinek to nasz konik, możemy otworzyć własny sklep komputerowy (tyle ludzi pracuje z kawą przy klawiaturze- łatwo o wypadki), czy też zainteresować się internetowymi szkoleniami i tłumaczeniami na zamówienie.

Zależnie od wszechstronności naszej wiedzy, możemy również otworzyć firmę udzielającą korepetycji- w dzisiejszych czasach bardzo się to przydaje. Niestety złoty środek na opłacalny biznes nie istnieje. Ważne jest dobre wykorzystanie potencjału naszego pomysłu, a także zaangażowanie w nasz projekt. Nie należy również zapominać o intuicji- ale w rozsądnych dawkach. Podstawą, na którą powinien być przygotowany każdy młody przedsiębiorca jest fakt, że nie ma rzeczy łatwych w prowadzeniu własnego biznesu.

Podsumowanie

Każda decyzja wiąże się z konsekwencjami. Talent i umiejętności mogą nie wystarczyć, a czekająca nas porażka może okazać się bolesna. Jednak kto nie ryzykuje, ten nie ma: z każdego błędu można wyciągnąć wnioski i naprawić je w przyszłości. Nie zważajmy na to co mówią inni, nie zrażajmy się opinią otoczenia- mogą się mylić. To może być nasz pomysł: nasz wypracowany sukces.

Dodaj komentarz