Szybko, skutecznie: przez internet cz. 2

W poprzedniej części artykułu opisaliśmy skuteczne sposoby zarabiania pieniędzy przez internet, które mogą spodobać się każdemu niezależnie od wieku, a także formy wykształcenia, jaką osiągnął. Nie ogranicza nas praktycznie nic, często wystarczy pomysł i poprowadzenie swojego projektu w odpowiednią stronę. Nawet ilość poświęconego na pracę czasu ustalamy sobie sami. Tym razem zapoznajmy się z przybliżonymi zarobkami na poszczególnych stanowiskach.

Moja ciepła posadka

Coraz szersze grono osób podnosi ręce, skandując: „chcę zarobić przez internet!”. W poprzedniej części artykułu udowodniliśmy, że jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Podaliśmy również kilka pomysłów, którymi warto się zainspirować, jeżeli myśl o zarabianiu w internecie pojawi się w naszej głowie. Sposób na to jak łatwo zarobić kasę, wcale nie musi być najprostszy. Czasami należy się sporo namęczyć. Ale uważamy, że odpowiednio dobrany do naszych umiejętności program zarobkowania, jest w stanie przynieść nam zauważalne efekty. Zajmijmy się więc tym, jak zarobić szybko kasę przez internet. Po zbadaniu rynku, możemy zauważyć, że w coraz większym stopniu rozwija się grono osób pracujących zdalnie: w domowym zaciszu, lub w ulubionym miejscu z dostępem do internetu. Jest to zrozumiałe: cenimy sobie wygodę oraz skuteczność w osiąganiu własnych celów.

Przypomnijmy sobie poszczególne sposoby na zarabianie w internecie, wraz ze średnimi zarobkami za naszą pracę. Miejmy na uwadze, że są to przybliżone kwoty, uzależnione w dużym stopniu od naszych możliwości, a także zainteresowania klientów. Pierwszy sposób na zarabianie przez internet to oczywiście sprzedaż w sieci (produktów, bądź usług).

Mogą być one naszego wykonania (rękodzieło), lub pomysłu (np. gadżety zaprojektowane przez naszą osobę). Usługą natomiast może być wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Zarobki w tym przypadku są jednak trudne do oszacowania: każdy oferowany produkt, możemy oznaczyć inną ceną, jednak o tym czy dojdzie do jego sprzedaży decyduje jedynie konsument. Kolejną możliwością szybkiego zarobkowania jest zaangażowanie w social media.

Jeżeli nasz sposób przekazywania informacji spotka się z przychylnością opinii publicznej, jesteśmy w stanie zarobić zadowalające sumy pieniędzy. Początki bywają trudne, jednak w miarę zdobywania renomy w sieci, wzrastają nasze zarobki. „Wypłata” doświadczonego blogera to suma około 2000 zł miesięcznie, jednak może ona również wzrosnąć w przypadku, gdy cieszy się on popularnością ponad przeciętną. Dorobek vlogera można ocenić na podstawie ilości wyświetleń. Za każde 100 tys. wyświetleń ich pensja wzrasta o około 250 zł. Dobrą opcją dla nich jest współpraca z innymi firmami. Daje im to możliwości powiększenia domowego budżetu nawet o kilkaset tysięcy złotych. Jednak nie ma się co łudzić: w dużej mierze zależy to od szczęścia i umiejętności dotarcia do odbiorcy.

Ile da się zarobić na internecie?

Nieco bardziej pewne zarabianie przez internet oferuje nam praca na stanowisku copywritera pisząc na zamówienie artykuły o różnej tematyce (1500- 3000 zł miesięcznie) oraz dodatkowo e-booki (ok. 1000 zł). Podobne sumy może uzyskać tłumacz języków obcych. W zależności od powszechności i trudności języka (np. angielski/ niemiecki: 20-30 zł, czeski- ok. 60, fiński nawet 140 zł za stronę A4), a także naszych umiejętności, jesteśmy w stanie „dorobić się” całkiem zadowalającej kwoty, przy niewielkim nakładzie pracy.

Z tego względu, że wzrasta zapotrzebowanie na tego typu zawody, rozchwytywane są stanowiska ekspertów online, którzy po oszacowaniu stopnia trudności zadania, wyceniają je, by później udzielić wyczerpującej porady. Zwykle posady te dzierżą radcy prawni, architekci, dietetycy i kosmetolodzy lub wizażyści. Najczęściej potrzebują oni wglądu w niektóre dane klienta lub spotkania z nim, aby jak najdokładniej poznać szczegóły. Jednak sporą część swojej pracy są w stanie wykonać drogą elektroniczną. Jednak największe „kokosy” w internecie mogą zbić specjaliści od kodu zero-jedynkowego.

Uzdolnieni programiści oraz graficy są w stanie podnieść swój budżet o dodatkowe 2500- 3500 zł miesięcznie. Rewolucyjny program, gra lub aplikacja może im przynieść kolejne pieniądze: nawet 10 tysięcy zł. W tych zawodach, zainteresowanie klientów to podstawa, więc dobrze jest zainwestować w chwytliwą reklamę, zachęcającą do współpracy. Kolejne, bardziej ryzykowne, ale i najbardziej opłacalne sposoby na zarabianie kasy, to inwestycje binarne oraz kryptowalutowe (waluty cyfrowe). Nie jesteśmy w stanie nawet w części przybliżyć, jakie sumy pieniędzy możemy zyskać, ponieważ wszystko zależne jest od naszego wkładu, oraz sytuacji na rynku (giełdzie).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł wydał się pomocny i jasno nakreślił możliwości, jakie niesie za sobą interesujący nas zawód. Musimy pamiętać, że część z wymienionych sposobów zarobkowania to praca tzw. freelancerów (wolnych strzelców). Nie podlegają oni opiece ze strony ZUS, a więc o swoje zabezpieczenie zdrowotne i emerytalne muszą dbać we własnym zakresie.

Dodaj komentarz